Hakkımızda

Eğitimlerimiz

Uluslararası Mucize Organ: Beyin Sempozyumu – 2

İnme, beyin damarlarının tıkanması yada daralması ile hasarlanmasına “İnme” denmektedir.  Felç ise inme sonucu kişilerde görülen fonksiyon kaybı, duyu kaybı, güç kaybı tablosudur. Bu tablodaki parametreler İnme’nin beynin hangi bölgesinde gerçekleştiğine göre değişmektedir.

İnme (Felç) belirtileri gösteren kişilerin en erken dönemde acil müdahalenin yapılacağı sağlık kuruluşuna gitmeleri gerekmektedir. İnme belirtilerini erkenden anlamak, oluşabilecek fonksiyon kaybını, hayati tehlikeyi en aza indirmede oldukça önemlidir. İnme belirtilerini FAST başlığı altında kolayca aklınızda tutabilirsiniz.

2019 yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz, İnme, travmatik beyin hasarı, beyin tümörü sonrası hastalara en erken dönemde uygulanan kapsamlı fizik tedavinin öneminin ve iyileşme sürecinin anlatıldığı Uluslararası Mucize Organ: Beyin Sempozyumu – 2 ‘ye davetlisiniz.

Prof. Dr. Engin Çakar başkanlığında gerçekleştireceğimiz bu sempozyum boyunca fizik tedavi ve nöro-rehabilitasyon alanında uzman sağlık personellerinin sunumlarını, egzersiz uygulamalarını, hastaların inme ile mücadele süreçlerinde ilham veren hikayelerini dinleyebilirsiniz.

Doktorlarımız

Oturum Başkanı: Prof. Dr. Engin ÇAKAR

İnme ve Beyin Hasarı Rehabilitasyon Merkezi Bölüm Başkanı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Algoloji, Elektrodiagnostik Nöroloji alanlarında uzman olan Prof. Dr. Engin ÇAKAR inme ve beyin hasarı tedavisinde 20 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. Şişli Memorial Hastanesinde İnme ve Beyin Hasarı Robotik Nörorehabilitasyon Merkezi Bölüm Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Yrd. Doç. Dr. İlknur Saral

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olup bu alanda uluslararası eğitimler almış ve klinik çalışmalarını yoğun olarak bu alanlarda devam ettirmektedir. Akademik kariyerine halen Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde devam etmekte olup, klinik çalışmalarını Memorial Şişli Hastanesinde sürdürmektedir.

Dr. Engin SARIGÖZ

Palyatif bakım alanındaki klinik tecrübesiyle halen Şişli Memorial Hastanesi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Sorumlu Kat Hekimi olarak görevine devam etmektedir.

Klinik Koordinatörü Nur AŞIK

T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Paramedik bölümünü ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü bitirmiştir. Halen Şişli Memorial Hastanesi’nde

Terapistler

Fzt. Sena Nur ALPASLAN

Okan Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü lisans programını bitirip, Okan Üniversitesi'nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Halen Şişli Memorial Hastanesi'nde görevine devam etmektedir.

Ftt. Uğurcan ERTOPRAK

Biruni Üniversitesi, Fizyoterapi Teknikerliği bölümü ön lisans programını bitirmiştir. Halen Şişli Memorial Hastanesi'nde görevini devam etmektedir.

Erg. Aybüke ORÇAN

Medipol Üniversitesi, Ergoterapi bölümü lisans programını bitirip, Medipol Üniversitesi'nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Halen Şişli Memorial Hastanesi'nde görevine devam etmektedir.

Fzt. Yusuf SARIÇAN

İstanbul Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü lisans programını bitirip, Üsküdar Üniversitesi'nde Yüksek Lisan eğitimine devam etmektedir. Halen Şişli Memorial Hastanesi'nde görevine devam etmektedir.

Fzt. Osman BAYRAM

Acıbadem Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü lisans programını bitirip, TİFAO’da Osteopati eğitimine devam etmektedir. Halen Şişli Memorial Hastanesi’nde görevine devam etmektedir.

KONUŞMACILAR

1 ARALIK / ÇARŞAMBA

Moderatör: Nur AŞIK

 • 20:00 – 20:10 Açılış Konuşması: Prof. Dr. Engin ÇAKAR 
 • 20:10 – 20:20 Nöroplastisite, Beyin Nasıl İyileşir: Yard. Doç. Dr. İlknur SARAL
 • 20:20 – 20:30 Felçli Hastalar İçin Fizik Tedavi: Fizyoterapist Sena Nur ALPASLAN
 • 20:30 – 20:40 MOLA
 • 20:40 – 20:50 Robotik Rehabilitasyonda Oyna İyileş : Fizik Tedavi Teknikeri Uğurcan ERTOPRAK
 • 20:50 – 21:00 Felçli El İyileşmesinde 10 Temel Aktivite: Ergoterapist Aybüke ORÇAN
 • 21:00- 21:15 İnme ile Mücadelede Başarı Yolculuğu: Hasta Armağan ERDOĞAN

2 ARALIK / PERŞEMBE

Moderatör: Nur AŞIK

 • 20:00 – 20:10 Rehabilitasyonda Bütüncül Yaklaşımlar: Prof. Dr. Engin ÇAKAR
 • 20:10 – 20:20 İnmede Hayati Riskler: Dr. Engin SARIGÖZ
 • 20:20- 20:30 Felçten Sonra Tekrar Yürümek: Fizyoterapist Yusuf SARIÇAN
 • 20:30 – 20:40 MOLA
 • 20:40 – 20:50 İnme Sonrası Hastaneden Taburculukta Öneriler: Fizyoterapist Osman BAYRAM
 • 20:50 – 21:00 Kapanış Konuşması: Engin Çakar

*Katılım tamamen ücretsiz olup kontenjan sınırı bulunmamaktadır

KONTENJAN ÖNCELİĞİ:

*İnme  ve Beyin hasarı gibi sinir sistemi hasarına bağlı olarak gelişen hastalıklar sonucunda felç geçiren ve felç tedavisi gören bireyler ve yakınları.

Uluslararası Mucize Organ: Beyin Sempozyumu – 2
Etkinliğine Katılmak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurun