Skip to content

Tedaviler

Kapsamlı Yatılı Fizik Tedavi

İnme(felç) ya da beyin, sinir, omurilik hastalıkları sonrasında hastalar hareket, denge, yutma, konuşma gibi fonksiyonel kabiliyetlerini yitirebilir. Fonksiyonel kabiliyetlerin geri kazanılması ve hastaların sosyal hayatlarına dönebilmesi hedefiyle tedavi merkezimizde yatarak kapsamlı fizik tedavi hizmeti verilmektedir.

İnme (Felç) Tedavisi

Felç tedavisinde kapsamlı rehabilitasyon programı yürüme, el ve kol kullanabilme, kendine bakım, konuşma, yutma – yemek yeme, iş-uğraşı tedavisi gibi fizik tedavi faaliyetlerini içerir.
İyileşme sürecinde fizik tedavi ve rehabilitasyon kliniği tarafından yapılacak robotik rehabilitasyon – robotik fizik tedavi (robotik yatak, robotik yürüme ve el- kol robotik rehabilitasyonu) hastaya büyük katkı sağlar.

Beyin Hasarı Tedavisi

Beyin hasarı sebebiyle fizik tedavi ve rehabilitasyon kliniklerini ziyaret eden hastalar, öncelikle nörorehabilitasyon ve robotik tedavi merkezlerindeki beyin ameliyatları ve akut yoğun bakım süreçlerinin hemen ardından kapsamlı bir fizik tedavi programına alınmaktadır. Hastanın erken fizik tedavi ve rehabilitasyon sürecine başlaması, kabiliyetlerini geri kazanma başarısını arttıran en önemlietkenlerden biridir.

Beyin Tümörü Sonrası Tedavi

Beyin tümörü ameliyatı sonrası çoğu kişi ameliyat öncesine göre fonksiyonel açıdan iyileşme gösterir. Ancak çıkarılan tümör kitlesinin beyinde oluşturduğu hasar nedeni ile hastalarda tıpkı inme hastalarında görülen felç tablosu ve beyin ödemi görülmesi gibi riskler de bulunur. Gelişen tekniklerle bu risk azalsa da hiçbir zaman sıfıra inmez. Dolayısı ile beyin tümörü ameliyatı sonrasında, hastayı mutlaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı bir doktor değerlendirmelidir.
zehra-guler-doktor-fizik-150x150-1
"Emekleriniz için binlerce teşekkür ederiz. Bizi de ayağa kaldırdınız. Verdiğiniz enerji tedavinin en önemli bölümü. Hizmet kalitesi yüksek ekibinize de ayrıca teşekkür ederiz. Sağlık hepimizin önceliği olmalı."
Zehra Güler
neslihan-arici-doktor-fizik-150x150
"Annemin ayakta olmasını size borçluyuz. Hayatımızın en zor dönemlerinde her zaman bizim yanımızda oldunuz. Emekleriniz ve desteğiniz için binlerce teşekkür ederiz. Sevgi ve saygılarımızla."
Neslihan Arıcı
deniz_celik_doktor_fizik-e1552663765649-150x150-128x84
"Benim ayağa kalkmamı ve umutlanmamı sağlayan Engin Hoca ve tüm ekibine bugüne kadar göstermiş oldukları güleryüze, özveriye, emeğe gönülden teşekkürler."
Deniz Çelik
ist_rehab_yorum
"Prof. Dr. Engin Çakar’a profesyonel ve güler yüzlü bir ekip hazırladığı ve sürekli daha verimli hale getirip, hastalara şifa olan bir merkezi oluşturduğundan dolayı; ve tüm rehabilitasyon ekibinin moralimizi yüksek tuttukları ve iyileşmeme katkılarında dolayı özellikle 8 aydan beri benimle birebir ilgilenen fizyoterapist Zeynep Ece Öndeş’ e teşekkür ederim."
Ferhat Taşkıran
aynur
"Tedavi sonucunda ayağa kalkıp neredeyse koşar adımlarla yürüyenler (ki 73 yaşındaki eşim, üstelik aort protez kapaklı, onlardan biri) ,bizim 9 ay hastane + 10 ay dışarıdan tedavi sürecimizde gözlemlediğimiz kadarıyla, yürüyemeyenlerden kat be kat daha fazla. Çok sabırlı olmak, ailenin katılımcı olması, önerdiğiniz gibi son derece değerli ve tecrübeyle sabit. Enerjiniz bol, yolunuz açık olsun. İyi ki varsınız!"
Aynur Meriç