Skip to content

Yatılı Kapsamlı Fizik Tedavi

24 saat doktor gözetimi

Her gün 3-7 saat arası birebir rehabilitasyon

Hastaya özel tedavi programı

Yatılı kapsamlı fizik tedavi nedir, ne zaman uygulanır?

İnme (felç), beyin hasarı, beyin tümörü ameliyatı sonrasında hastalar hareket kabiliyetlerini, özellikle yürüme ve el-kol kullanımı, denge, yutma, konuşma gibi fonksiyonel kabiliyetlerini yitirebilirler. Fonksiyonel kabiliyetlerin geri kazandırılması ve hastaların en kısa zamanda sosyal hayatlarına dönebilmeleri amacıyla tedavi merkezimizde yatılı kapsamlı fizik tedavi hizmeti verilmektedir.

Yatılı kapsamlı fizik tedaviye neler dahil?

Yatılı kapsamlı fizik tedavi süresi ortalama 8 haftadır. Bu süre hastanın durumuna göre daha uzun veya daha kısa olabilir. Robotik Fizik Tedavi, egzersizler, Ergoterapi-İş Uğraşı tedavisi ve fizyoterapi, denge eğitimi gibi rehabilitasyon tedavilerinin yanı sıra hastanın genel sağlık durumu da ilgili branşlardan uzman doktorlar tarafından sürekli takip edilir.

Hastanın beyin ve tüm organları ile ilgili yoğun tıbbi tedavisi ile eşzamanlı olarak hızlı ve etkin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon programları uygulanır. Özellikle bağımsızlığını kazanmasında çok önemli olan erken yürüme, rahat beslenebilme kabiliyeti öncelikli tedaviler arasındadır. Bunlar sağlandığında hasta taburcu edilerek, devam eden Fizik Tedavi ve Robotik Fizik Tedaviler, ayakta tedavi şeklinde kliniğimize gelip giderek uygulanabilir.

Acil tıbbi müdahale gerektiren durumlarda Mavi Kod Sistemi devreye girer ve lüzumu halinde hastalar Yoğun Bakım Ünitesi’nde takip edilir.

İhtiyaç duyulan her alandan uzman doktor desteği

Yatılı hasta ihtiyaçlarına yönelik uygulamalar

Robotik fizik tedaviler, egzersizler ve daha fazlası

Yatılı kapsamlı fizik tedavide hastanın 1 günü nasıl geçer?

Hastaya uygulanması gereken tedavi programı, hastanın Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon potansiyeline ve genel tıbbi durumuna göre Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonu uzmanı hekim tarafından belirlenmektedir. Günlük hasta vizitlerinde hastanın ihtiyaçlarına göre Robotik Fizik Tedavi ve Fizik Tedavi programı değiştirilebilir, ilave programlar eklenebilir.

Yatılı kapsamlı fizik tedavi hangi hastalara uygulanır?

  • İnme (Felç)
    • Beyin kanaması
    • Beyin damar tıkanıklığı
    • Beyne pıhtı atması
  • Travmatik beyin hasarı
  • Beyin tümörü ameliyatı sonrası

Sorularınızı iletin

Randevu veya sorularınız için aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşalım.

Bize Ulaşın