Skip to content

Hakkımızda

Klinik

Bilim ve Teknoloji Işığında 20 Yıllık Tecrübe

Temel aldığımız ve çalışmalarımıza yön veren bilimsel doğru, beynin öğrenme ve iyileşebilme kapasitesidir. Bu yaklaşım tıbbi literatürde “nöroplastisite” olarak adlandırılır. Nöroplastisitenin benimsenmesi özellikle son 20 yılda bilim dünyasında bir çığır açmış ve nörolojik kökenli birçok hastalığa tedavi olanağı sunulmuştur. Beynin öğrenme ve iyileşebilme kapasitesini tanımlayan nöroplastisite kavramı için sıklıkla, “beyindeki mucizevi iyileşme” ifadesinin kullanılması da bu nedenledir. Çalışmalarımızı, Fizik Tedavi ve nörolojik hastalıkların rehabilitasyonu konusunda teknolojik açıdan dünya çapında en iyi Robotik FizikTedavi cihazlarını üreten firmalarla klinik ve bilimsel işbirliği yaparak sürdürmekteyiz.

İnme (Felç) Tedavisi

Beyin Kanaması, Beyin Damar Tıkanıklığı, Beyne Pıhtı Atmasına Bağlı Felç Vakaları

Kapsamlı Yatılı Fizik Tedavi

Kişiye özel hazırlanmış kapsamlı tedavi, 7/24 doktor gözetimi

Beyin Hasarı Tedavisi

Travmatik ve travma dışı beyin hasarlarında Kapsamlı Fizik Tedavi

Beyin Tümörü Sonrası Tedavi

Ameliyat sonrası oluşan hasarlar için Kapsamlı Fizik Tedavi

0 +
Yatan Hastanın Günlük Ortalama Seans Sayısı
0 +
Nöro-rehabilitasyonla Hayata Tutunan Kişi
0
1 Yılda Kliniğimizde Görülen
Toplam Seans Sayısı

Aile Sıcaklığında Kişiye Özel Tedavi

Uzman ekibimizle son teknoloji tedavi yöntemlerinin kullanıldığı donanımlı kliniğimizde, hastalarımıza özel, durumlarına ve ihtiyaçlarına yönelik tedavi programları uygulanmaktadır. Tedavi sürecinde hastalarımızla yakından ilgilenerek gelişimlerini takip etmekte, yakınlarıyla paylaşmakta ve birlikte büyük bir aile gibi hareket ederek onları tekrar sosyal hayatlarına döndürmekteyiz.

Son Teknoloji Cihazlarla Robotik Fizik Tedavi

Robotik Fizik Tedavi teknolojileri, özellikle inme (felç) tedavisi, kafa travması – beyin hasarı ve felç tedavisi, beyin tümörü tedavisi sonrası felç önleme tedavisi gibi uzmanlık isteyen durumlarda yoğun ve etkili Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uygulamak için kullanılmaktadır. Sanal Gerçeklik desteği ile özel amaçlı oyun ve grafikler kullanılarak hastalarımızın motivasyon ve katılımının artırılması sağlanır. Hedeflenen normal fonksiyonları geliştirmeye yönelik yoğun tedaviler uzmanlarımızın gözetiminde uygulanır. Hastalarımızın iyileşme sürecini hızlandırmak için dünyada kullanılan en modern, hasta iyileştirmedeki başarılı katkıları bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış Robotik Tedaviler, kliniğimizde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Başarı Hikayeleri

İstanbul Rehabilitasyon Akademisi Ekibi olarak kliniğimizde tedavi ettiğimiz bazı hastalarımızın iyileşme ve normal hayata dönme hikayelerini inceleyin!