Skip to content

Teknolojiler

Yürüme Robotları

Yürümedeki bozulmanın; yaşlılığa bağlı hareketsizlik, alzheimer, protez, felç, beyin hasarı, serebral palsi, parkinson hastalığı, multipl skleroz (MS) gibi pek çok kaynağı olabilir. Yürüme Laboratuvarı’nda bozulan yürüme yeteneğinin cihazlar yardımıyla düzeltilmesi ile yürüme rehabilitasyonu hedeflenir.

El Kol Robotu

El ve kollarında fonksiyon kaybı gelişen hastaların cisimleri kavrama, giyinme, yemek yeme gibi temel faaliyetleri yeniden yapabilmesini sağlamayı amaçlar. El-kol rehabilitasyonu için robotik rehabilitasyon ve geleneksel rehabilitasyon yöntemleri kullanılır.

Denge Cihazları

İnme, felç, beyin hasarı, parkinson, MS, sinir hasarı, kırık gibi çok çeşitli nedenlerden kaynaklanabilen denge bozukluklarının rehabilitasyonunda robotik ve bilgisayar destekli sistemlerden faydalanılmaktadır. Denge rehabilitasyonu için çeşitli muayene yöntemleri ve standardize edilmiş klinik testler mevcuttur.

Hocoma Lab

Robotik fizik tedavide dünyada lider firmaların başında Hocoma gelir. Kliniğimizde de dünya standartlarında hizmet verebilmek adına Hocoma robotları kullanılmaktadır.
zehra-guler-doktor-fizik-150x150-1
"Emekleriniz için binlerce teşekkür ederiz. Bizi de ayağa kaldırdınız. Verdiğiniz enerji tedavinin en önemli bölümü. Hizmet kalitesi yüksek ekibinize de ayrıca teşekkür ederiz. Sağlık hepimizin önceliği olmalı."
Zehra Güler
neslihan-arici-doktor-fizik-150x150
"Annemin ayakta olmasını size borçluyuz. Hayatımızın en zor dönemlerinde her zaman bizim yanımızda oldunuz. Emekleriniz ve desteğiniz için binlerce teşekkür ederiz. Sevgi ve saygılarımızla."
Neslihan Arıcı
deniz_celik_doktor_fizik-e1552663765649-150x150-128x84
"Benim ayağa kalkmamı ve umutlanmamı sağlayan Engin Hoca ve tüm ekibine bugüne kadar göstermiş oldukları güleryüze, özveriye, emeğe gönülden teşekkürler."
Deniz Çelik
ist_rehab_yorum
"Prof. Dr. Engin Çakar’a profesyonel ve güler yüzlü bir ekip hazırladığı ve sürekli daha verimli hale getirip, hastalara şifa olan bir merkezi oluşturduğundan dolayı; ve tüm rehabilitasyon ekibinin moralimizi yüksek tuttukları ve iyileşmeme katkılarında dolayı özellikle 8 aydan beri benimle birebir ilgilenen fizyoterapist Zeynep Ece Öndeş’ e teşekkür ederim."
Ferhat Taşkıran
aynur
"Tedavi sonucunda ayağa kalkıp neredeyse koşar adımlarla yürüyenler (ki 73 yaşındaki eşim, üstelik aort protez kapaklı, onlardan biri) ,bizim 9 ay hastane + 10 ay dışarıdan tedavi sürecimizde gözlemlediğimiz kadarıyla, yürüyemeyenlerden kat be kat daha fazla. Çok sabırlı olmak, ailenin katılımcı olması, önerdiğiniz gibi son derece değerli ve tecrübeyle sabit. Enerjiniz bol, yolunuz açık olsun. İyi ki varsınız!"
Aynur Meriç