Skip to content

Technologien

Laufroboter

Gehstörung; Es kann viele Gründe geben, wie z. B. Inaktivität beim Altern, Alzheimer-Krankheit, Prothese, Schlaganfall, Hirnschädigung, Zerebralparese, Parkinson-Krankheit, Multiple Sklerose (MS). Die Gehrehabilitation im Walking Laboratory zielt darauf ab, die Beeinträchtigung der Gehfähigkeit mithilfe von Geräten zu korrigieren.

Handarm Roboter

Ziel ist es, Patienten mit Funktionsverlust in Händen und Armen grundlegende Aktivitäten wie das Ergreifen von Gegenständen, das Anziehen und das Essen zu ermöglichen. Roboterrehabilitation und traditionelle Rehabilitationsmethoden werden für die Hand-Arm-Rehabilitation verwendet.

Balance Lab

Roboter- und Computersysteme werden verwendet, um Gleichgewichtsstörungen zu verbessern, die durch verschiedene Ursachen wie Parkinson, MS, Schlaganfall, Nervenschäden und Frakturen verursacht werden können. Für die Rehabilitation des Gleichgewichts stehen verschiedene Untersuchungsmethoden und klinische Standardtests zur Verfügung.

Hocoma Lab

Hocoma ist eines der weltweit führenden Unternehmen für Roboter-Physiotherapie. In unserer Klinik werden Hocoma-Roboter eingesetzt, um erstklassigen Service zu bieten.

zehra-guler-doktor-fizik-150x150-1
"Emekleriniz için binlerce teşekkür ederiz. Bizi de ayağa kaldırdınız. Verdiğiniz enerji tedavinin en önemli bölümü. Hizmet kalitesi yüksek ekibinize de ayrıca teşekkür ederiz. Sağlık hepimizin önceliği olmalı."
Zehra Güler
neslihan-arici-doktor-fizik-150x150
"Annemin ayakta olmasını size borçluyuz. Hayatımızın en zor dönemlerinde her zaman bizim yanımızda oldunuz. Emekleriniz ve desteğiniz için binlerce teşekkür ederiz. Sevgi ve saygılarımızla."
Neslihan Arıcı
deniz_celik_doktor_fizik-e1552663765649-150x150-128x84
"Benim ayağa kalkmamı ve umutlanmamı sağlayan Engin Hoca ve tüm ekibine bugüne kadar göstermiş oldukları güleryüze, özveriye, emeğe gönülden teşekkürler."
Deniz Çelik
ist_rehab_yorum
"Prof. Dr. Engin Çakar’a profesyonel ve güler yüzlü bir ekip hazırladığı ve sürekli daha verimli hale getirip, hastalara şifa olan bir merkezi oluşturduğundan dolayı; ve tüm rehabilitasyon ekibinin moralimizi yüksek tuttukları ve iyileşmeme katkılarında dolayı özellikle 8 aydan beri benimle birebir ilgilenen fizyoterapist Zeynep Ece Öndeş’ e teşekkür ederim."
Ferhat Taşkıran
aynur
"Tedavi sonucunda ayağa kalkıp neredeyse koşar adımlarla yürüyenler (ki 73 yaşındaki eşim, üstelik aort protez kapaklı, onlardan biri) ,bizim 9 ay hastane + 10 ay dışarıdan tedavi sürecimizde gözlemlediğimiz kadarıyla, yürüyemeyenlerden kat be kat daha fazla. Çok sabırlı olmak, ailenin katılımcı olması, önerdiğiniz gibi son derece değerli ve tecrübeyle sabit. Enerjiniz bol, yolunuz açık olsun. İyi ki varsınız!"
Aynur Meriç